Informacje o produkcie

Celem racjonalnego żywienia jest dostarczenie organizmowi energii niezbędnej do prawidłowego rozwoju oraz składników odżywczych potrzebnych do utrzymania organizmu w zdrowiu. Spożywanie przez dłuższy czas nawet niewielkiego nadmiaru kalorii skutkuje gromadzeniem tkanki tłuszczowej i prowadzi do nadwagi lub otyłości. Nadmierna masa ciała jest dużym obciążeniem dla organizmu i wiąże się ze wzrostem ryzyka rozwoju wielu chorób. Liczne badania naukowe wskazują, że głównymi czynnikami zwiększającymi ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia są zaburzenia metaboliczne, takie jak nadmierna masa ciała, podwyższone stężenie cholesterolu we krwi oraz cukrzyca. Skuteczna walka z tymi czynnikami ryzyka powinna rozpocząć się od redukcji nadmiernej masy ciała. Udowodniono bowiem, że zmniejszenie masy ciała ułatwia utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu i glukozy we krwi. Skutecznym sposobem redukcji nadwagi, obok zwiększenia aktywności fizycznej, jest ograniczenie wartości kalorycznej codziennej diety. Można to osiągnąć zmniejszając ilość i wielkość posiłków oraz zastępując produkty o dużej wartości kalorycznej produktami niskokalorycznymi. Jednym z takich działań jest zastąpienie zwykłego cukru, czyli sacharozy, erytrytolem.

Czym jest i jak działa zeritol slim

Zeritol slim jest naturalnym zamiennikiem cukru, który zawiera erytrytol. Erytrytol jest w pełni naturalny. Występuje w licznych owocach i algach. Przemysłowo jest otrzymywany na drodze fermentacji cukrów przez niektóre gatunki drożdży. Erytrytol jest substancją o smaku i wyglądzie zwykłego cukru, ale o zerowej wartości kalorycznej. Zapewnia słodki smak bez dostarczania nadmiaru kalorii. Dzięki temu, używany zamiast cukru, obniżania wartość kaloryczną pokarmów. Erytrytol nie zwiększa stężenia glukozy we krwi, tak jak zwykły cukier. Jego indeks glikemiczny jest równy zero. Może być zatem bezpiecznie stosowany przez osoby z cukrzycą. Dodatkowo wykazano, że erytrytol nie jest fermentowany przez bakterie jamy ustnej, co pomaga w zachowaniu prawidłowej mineralizacji zębów.

Zastosowanie

  • zeritol slim, jako składnik diety niskokalorycznej, jest produktem przeznaczonym do stosowania zamiast cukru w celu zmniejszenia wartości energetycznej pokarmów.
  • zeritol slim służy również do stosowania przez osoby z cukrzycą lub nietolerancją glukozy jako zamiennik cukru.
  • zeritol slim stosuje się w celu zachowania prawidłowej mineralizacji zębów, jako składnik produktów bez cukru.

W jaki sposób można stosować zeritol slim

Właściwości fizyczne i chemiczne erytrytolu są podobne do zwykłego cukru i pozwalają na stosowanie go w takich samych produktach oraz w taki sam sposób, jak sacharozy. zeritol slim może być stosowany do słodzenia:

  • napojów
  • konfitur i dżemów
  • wypieków
  • deserów
  • produktów mlecznych

Opakowania

Produkt zeritol slim jest dostępny w następujących rodzajach opakowań:

  • opakowanie o masie netto 400 g
  • opakowanie o masie netto 1000 g

Dostępne są ponadto atrakcyjne zestawy w promocyjnych cenach.